احادیث اقتصادی

پیامبر اعظم (ص) فرمودند: آنکه از دسترنج خویش، مال حلال خورد، درهای بهشت به روی او باز شود و از هر دری که بخواهد، وارد خواهد شد و خداوند به او نظر رحمت کند و هیچگاه او را عذاب نخواهد کرد.
سه شنبه, 06 اسفند 1398
بنر

تبلیغات

بنر
بنر
بنر

pic4

pic8

pic2

p12

pic2000

تازه ترین اخبار روز

سبد کالای بهمن‌ماه توزیع می‌شود مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
هدفمندسازی یارانه ها
سه شنبه ، 10 دی 1392 ، 12:47
فارس: سید کاظم دلخوش عصر امروز در دیدار با رضا خضردوست، مدیرعامل شرکت مخابرات گیلان با اشاره به لایحه بودجه سال 93 اظهار داشت: دولت طبق آیین‌نامه داخلی مجلس موظف است لایحه بودجه را تا 15 آذر ماه تقدیم مجلس کند.

وی ادامه داد: امسال دولت روحانی با پیگیری و تلاش معاون برنامه‌ریزی و راهبردی رئیس جمهور توانست لایحه بودجه را زودتر از موعد مقرر تقدیم مجلس کند.

دلخوش، نگاه واقعی به وضعیت کشور را از مزیت‌های لایحه بودجه سال 93 نسبت به سال‌های گذشته عنوان کرد و بیان داشت: لایحه بودجه سال 93 طبق پیش‌بینی‌های لازم برآورد شده است.

مشاور امور مجلس و مجامع معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با بیان اینکه بودجه سال 92 با واقعیت فاصله داشته است، عنوان کرد: یک چهارم بودجه سال 92 تحقق پیدا کرده است.

وی، لایحه بودجه سال 93 را شفاف‌تر و واقعی‌تر خواند و بیان کرد: با توجه به مطالبات ایران از کشورهای دیگر مانند چین، قرار بر این است کشورها در بودجه‌های عمرانی به صورت فاینانس و مشارکت حضور پیدا کنند.

دلخوش با بیان اینکه امسال بودجه عمرانی بالای 80 درصد در لایحه بودجه دیده شده است، تصریح کرد: هزینه‌های اضافی و سربار طرح‌های عمرانی از لایحه بودجه کاسته شده است.

مشاور امور مجلس و مجامع معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور به حقوق و دستمزدها در هزینه‌های جاری لایحه بودجه اشاره کرد و گفت: بودجه جاری باید با دقت بیشتری دیده شود.

وی با اشاره به اینکه تامین اعتبارات لایحه هدفمندی یارانه‌ها در ابتدای لایحه بودجه دیده نشده است، اظهار کرد: امر مذکور نشان می‌دهد دولت برای یارانه‌ها برنامه‌هایی در دست انجام دارد تا هزینه‌های سربار کاهش یابد.

دلخوش از پیش‌بینی قیمت 100 دلاری نفت در لایحه بودجه سال 93 خبر داد و یادآور شد: اگر تحریم‌ها اجازه دهد می‌توانیم نفت را به قیمت بیشتری بفروشیم و این موضوع در بودجه سال آینده اثرگذار است.

مشاور امور مجلس و مجامع معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور به توزیع سبد کالا بین مردم تا پایان سال جاری اشاره کرد و افزود: توزیع سبد کالای دولت شامل کالای خوراکی و مایحتاج ضروری مردم است.

وی با بیان اینکه سبد کالای اساسی در دو مرحله تا پایان امسال بین مردم توزیع می‌شود، تصریح کرد: سبد کالای اساسی بهمن و اسفند سال جاری تحویل مردم می‌شود.

 12 دی 1392

 

اخبار از خبرگزاری ها و سایت های معتبر داخلی دریافت و درج می شود اقتصادی نیوز مسولیتی در مورد محتوای مطالب ندارد