احادیث اقتصادی

پیامبر اعظم (ص) فرمودند: آنکه از دسترنج خویش، مال حلال خورد، درهای بهشت به روی او باز شود و از هر دری که بخواهد، وارد خواهد شد و خداوند به او نظر رحمت کند و هیچگاه او را عذاب نخواهد کرد.
دوشنبه, 07 بهمن 1398
بنر

تبلیغات

بنر
بنر
بنر

pic4

pic8

pic2

p12

pic2000

تازه ترین اخبار روز

نرخ آپارتمان های زیر 50 متر در تهران مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
مهر: وضعیت بازار مسکن در آخرین روزهای مهرماه تغییر چندانی نسبت به ماه گذشته نداشته و بازار معاملات مسکن همچنان در رکود کاهشی به سر می برد.

اما رکود بازار مسکن یک مزیت برای خریدارانی به شمار می رود که به دنبال یافتن خانه هایی ارزان قیمت از صاحبان پول لازم هستند، در واقع در میان آگهی ها آپارتمان‌های زیادی یافت می شوند که مالکان با عنوان "فروش فوری" و یا "پول لازم" خریداران را ترغیب به خرید می کنند.

براساس این گزارش، رکود بازار و کاهش شدید خرید و فروش مسکن که از اواسط تابستان شروع شده است، تعداد زیادی از مالکان را با مشکل مواجه کرده و آنها حاضرند برای فروش سریع آپارتمان های خود، قیمت‌ها را بشکنند، این در حالی است که در خردادماه امسال که افزایش قیمت‌ها به اوج خود رسیده بود، مالکان یا حاضر به فروش نبودند و یا اینکه نرخ‌های نجومی برای ملک خود تعیین می کردند.

از سوی دیگر  کاهش ارزش افزوده آپارتمان، خرید و فروش ملک کلنگی را هم با رکود زیادی مواجه کرده است و بسازبفروش ها فعلا اقدام به خرید ملک کلنگی نمی کنند و تنها به دنبال فروش آپارتمان های نوساز خود هستند.

بنابراین شرایط فعلی به نفع خریدارانی است که در جریان افزایش یکباره قیمت ها از زمستان سال گذشته، قادر به خرید آپارتمان نبودند و پول کافی برای خرید نداشتند.

نرخ آپارتمان های زیر 50 متر در تهران

براساس گزارش میدانی خبرنگار مهر، واحدی 44 متری با پارکینگ در ستاری شمال 202 هزار تومان به فروش می رسد و واحدی دیگر در چهارراه لشگر غفاری به مساحت 44 متر با پارکینگ و  انباری متری 3 میلیون و 300 هزار تومان قمیت گذاری شده است که البته 15 میلیون تومان هم برای پارکینگ بنابه درخواست خریدار دریافت می شود

در خیابان جیحون تیموری واحدی 42 متری با 10 میلیون تومان وام، 17 میلیون تومان رهن و 53 میلیون تومان نقد به فروش می رسد و در شهران آپارتمانی نوساز به مساحت 45 مترمربع متری 4 میلیون و 750 هزار تومان قیمت گذاری شده است

در مدنی شمالی واحدی 42 مرتی و نوساز با شرایط 25 میلیون تومان وام، 25 میلیون تومان رهن و 80 میلیون تومان نقد به فروش می رسد و برای واحدی 45 متری در پونک بهار، با عمر 4 ساله 238 میلیون تومان نرخ تعیین شده است.

در خیابان نامجو سلمان فارسی واحدی 43 متری با شرایط 106 میلیون تومان نقد و 18 میلیون تومان وام بانکی به فروش می رسد و در اکباباتان آپارتمانی به مساحت 44 متر با پارکینگ  وانباری 225 میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

در سبلان شمالی یک دستگاه آپارتمان 42 متری تکواحدی با نرخ 125 میلیون تومان به فروش می رسد و آپارتمان دیگری در خیابان پیامبر گلدشت به مساحت 45 متر مربع و نوساز متری 6 میلیون و 700 هزار تومان قیمت دارد.

در بلوار فردوس بهار شمالی هم واحدی 42 متری و یک خوابه با پارکینگ و انباری و عمر 14 ساله 177 میلیون تومان قیمت گذاری شده است و در خیابان ابوذر بهشتی برای واحدی 41.5 متری و نوساز با انباری باید 184 میلیون تومان پرداخت شود.

30 مهر 1392

 

اخبار از خبرگزاری ها و سایت های معتبر داخلی دریافت و درج می شود اقتصادی نیوز مسولیتی در مورد محتوای مطالب ندارد