احادیث اقتصادی

پیامبر اعظم (ص) فرمودند: آنکه از دسترنج خویش، مال حلال خورد، درهای بهشت به روی او باز شود و از هر دری که بخواهد، وارد خواهد شد و خداوند به او نظر رحمت کند و هیچگاه او را عذاب نخواهد کرد.
سه شنبه, 19 فروردين 1399
بنر

تبلیغات

بنر
بنر
بنر

pic4

pic8

pic2

p12

pic2000

تازه ترین اخبار روز

خرید و فروش۴۰ میلیونی امتیاز مسکن مهر مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
تسنیم: در حالی سرنوشت پروژه‌های طرح مسکن مهر پردیس به دلیل نبود زیرساخت‌ها در هاله‌ای از ابهام قرار دارد که امتیاز مسکن مهر این شهر تا ۴۰ میلیون تومان نیز خرید و فروش می‌شود.

محسن نریمان 23 شهریور امسال در مراسم معارفه خود به‌عنوان مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید مهم‌ترین مسئله فرارویش را تکمیل 400 هزار مسکن در شهرهای جدید اعلام کرد و گفت: «فعلا عمده توانمان را باید صرف مطالبات مردم در خصوص تحویل واحدهای مسکن مهر کنیم.»

این در حالی است که در یک ماه و چند روز اخیر اتفاق امیدوارکننده‌ای حداقل برای شهرهای جدید اطراف تهران روی نداده است. در شهرهای اطراف پایتخت حدود 240 هزار واحد مسکن مهر در دست ساخت است که حدود 40 هزار واحد آن به متقاضیان تحویل شده و 200 هزار واحد نیمه‌تمام دیگر در مراحل مختلف ساخت قرار دارند.

به‌عنوان نمونه شهر پرند حدود 20 هزار واحد مسکونی تکمیل شده دارد که به دلیل نبود امکاناتی نظیر آب، برق، گاز و شبکه فاضلاب قابل واگذاری به متقاضیان نیست. در شهر پردیس وضعیت بغرنجتر است؛ هم‌اکنون به دلیل آنچه طلب پیمانکاران اعلام می‌شود ساخت و ساز مسکن مهر این شهر در بسیاری از پروژه‌ها متوقف شده است.

در حال حاضر حدود 80 هزار واحد مسکن مهر در فازهای 3، 5، 8، 9 و 11 شهر پردیس در حال ساخت است که البته تعدادی کمی حدود 2000 واحد (2.5 درصد) تکمیل شده و با امکانات زیربنایی و روبنایی در حال واگذاری به متقاضیان است.

عدم ارائه برنامه مشخص از سوی وزیر راه و شهرسازی برای بخش مسکن باعث شده تا مردم برای تامین سرپناه روانه شهرهای جدید اطراف به‌خصوص شهر پردیس شوند.

هم‌اکنون با وجود نیمه تمام بودن حدود 78 هزار واحد مسکن مهر پردیس، خرید و فروش امتیاز این واحدها از رونق بسیاری برخوردار است.

این روزها خرید و فروش مسکن مهر به همراه داد و ستد امتیاز این واحدها آنچنان رونق گرفته که در فاز 11 هر امتیاز مسکن مهر تا 40 میلیون تومان خرید و فروش می شود.

البته این رقم مربوط به افرادی است که به‌طور مستقیم اقدام به خرید امتیاز می‌کنند و با فروشنده (متقاضی مسکن مهر) وارد مذاکره می‌شوند.

چنانچه از کانال بنگاه‌های املاک این خرید انجام شود ارقام حدود 20 درصدی افزایش خواهد یافت. در سایر فازهای مسکن مهر پردیس علاوه بر خرید و فروش امتیاز، واحدهای مسکونی نیز به‌صورت قولنامه‌ای داد و ستد می‌شود.

در این فازها که واحدهای آماده وجود دارد (بدون امکانات زیربنایی همچون آب، برق، گاز و شبکه فاضلاب) قیمت هر مترمربع بین 2 تا 2.5 میلیون تومان در نوسان است. به‌طور کلی امتیاز واحدهای نیمه تمام مسکن مهر پردیس بین 30 تا 60 میلیون تومان بسته به فاز آن خرید و فروش می‌شود.

با وجود آنکه مسئولان وزارت راه و شهرسازی مسکن مهر را طرحی شکست خورده می‌نامند، اما تقاضا برای واحدهای این طرح همچنان در حال افزایش است که این اشتیاق را می‌توان از بازار گرم خریدو فروش واحدهای مسکن مهر و امتیاز آنها در شهرهای پردیس و پرند به خوبی احساس کرد.

26 مهر 1392

 

اخبار از خبرگزاری ها و سایت های معتبر داخلی دریافت و درج می شود اقتصادی نیوز مسولیتی در مورد محتوای مطالب ندارد