احادیث اقتصادی

پیامبر اعظم (ص) فرمودند: آنکه از دسترنج خویش، مال حلال خورد، درهای بهشت به روی او باز شود و از هر دری که بخواهد، وارد خواهد شد و خداوند به او نظر رحمت کند و هیچگاه او را عذاب نخواهد کرد.
سه شنبه, 01 بهمن 1398
بنر

تبلیغات

بنر
بنر
بنر

pic4

pic8

pic2

p12

pic2000

تازه ترین اخبار روز

احتمال بازگشت مجدد پژو به ایران مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
صنعت،معدن و خودرو
ایسنا: حدود دو سال پیش با فروش بخشی از سهام پژو - سیتروئن به جنرال موتورز، این شرکت فرانسوی تحت فشار شریک آمریکایی‌اش فعالیتهای خود در ایران را متوقف کرد.

با این حال اخیرا برخی رسانه‌های جهانی از بروز اختلاف بین شرکت پژو و جنرال موتورز خبر داده و احتمال جدایی این دو شرکت را مطرح کرده‌اند. در صورت تحقق این موضوع فشار شریک آمریکایی بر شرکت فرانسوی برداشته شده و پژو می‌تواند مجددا به ایران بازگردد.

اما اختلاف میان جنرال موتورز و گروه پژو - سیتروئن بر سر تغییر در ترکیب سهامداران شرکت فرانسوی رخ داده است. پژو - سیتروئن در حال بررسی خروج از ائتلاف خود با جنرال موتورز است تا از این طریق زمینه را برای همکاری‌های گسترده‌تر با شرکت دانگ فنگ چین آماده کند.

براساس آنچه گزارش شده، هم‌اکنون تردیدهای جدی در زمینه تحقق صرفه‌جویی یک میلیارد دلاری ناشی از همکاری با جنرال موتورز برای پژو - سیتروئن وجود دارد. این موضوع در کنار پیشنهاد دانگ فنگ چین برای خرید بخش عمده‌ای از سهام پژو، مدیران این شرکت را در زمینه ادامه همکاری با جنرال موتورز دچار تردید کرده است.

پژو - سیتروئن که در اروپا با کاهش فروش مواجه شده است از یک سو به دنبال فروش سهام خود برای افزایش سرمایه است و از سوی دیگر قصد دارد حضور خود در بازار چین (بزرگترین بازار خودروی جهان) را گسترش دهد. این شرکت در گذشته همکاری گسترده‌ای را با دانگ فنگ داشته و قصد دارد با فروش بخشی از سهام خود به این شرکت، سرمایه گروه را به میزان بیش از سه میلیارد یورو افزایش دهد.

از سوی دیگر جنرال موتورز نیز از گسترش همکاری پژو - سیتروئن با دانگ فنگ ناراضی است و با هرگونه تغییر در ترکیب سهامداران مخالف است. جنرال موتورز در چین با گروه SAIC همکاری گسترده‌ای دارد و گسترش همکاری پژو - سیتروئن با دانگ فنگ را که رقیب SAIC است نمی‌پذیرد.

یک سال و نیم پیش جنرال موتورز با پرداخت 320 میلیون یورو، 7 درصد سهام پژو را خریداری و همکاری با گروه پژو - سیتروئن را آغاز کرد. به دنبال آن پژو ارسال قطعه به ایران را متوقف و از بازار بزرگ ایران خارج شد. این موضوع سودآوری شرکت پژو را کاهش داده و منجر به اخراج تعدادی از کارگران فرانسوی شد.

6 آبان 1392

 

اخبار از خبرگزاری ها و سایت های معتبر داخلی دریافت و درج می شود اقتصادی نیوز مسولیتی در مورد محتوای مطالب ندارد