احادیث اقتصادی

پیامبر اعظم (ص) فرمودند: آنکه از دسترنج خویش، مال حلال خورد، درهای بهشت به روی او باز شود و از هر دری که بخواهد، وارد خواهد شد و خداوند به او نظر رحمت کند و هیچگاه او را عذاب نخواهد کرد.
سه شنبه, 19 فروردين 1399
بنر

تبلیغات

بنر
بنر
بنر

pic4

pic8

pic2

p12

pic2000

تازه ترین اخبار روز

آغاز مکاتبات بنز برای ورود مجدد به ایران مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
صنعت،معدن و خودرو
 سید رضا حسینی در نشست خبری از ارایه طرحی به دولت برای ساماندهی واردات خودرو به کشور خبرداد و گفت: هم اکنون واردات خودرو از طریق افراد متعدد صورت می گیرد که مشکلاتی را بوجود آورده است، در حالی که با پیگیری متوجه می شویم که بازار واردات خودرو در ایران تنها در دست 5 تا 6 نفر است.

وی افزود: هم اکنون واردات خودرو در ایران مافیایی است در حالی که در طرحی که شرکت بنز به دولت داشته، پیشنهاد شده است که واردات خودرو از سوی نمایندگی کمپانی های رسمی خودروسازان بزرگ در ایران، انحصاری شود و تنها این نمایندگان حق واردات خودرو داشته باشند.

وی تصریح کرد: در این طرح به صراحت به دولت اعلام شده است که در صورت انحصاري شدن واردات خودرو توسط نمايندگي هاي رسمي خودروهاي خارجي، شاهد افزايش درآمدهاي گمركي دولت از محل واردات خودرو و همچنين جلوگيري از ورود خودروهاي بي كيفيت و فاقد گارانتي خواهيم بود.

به گفته حسینی، در صورت اجرايي شدن اين طرح بازار خودروهاي وارداتي در كشور ساماندهي خواهد شد، علاوه بر اين درآمد دولت از محل واردات خودرو افزايش خواهد يافت و وضعيت خدمات پس از فروش خودروهاي وارداتي نيز ارتقا خواهد يافت.

وی با ابراز امیدواری نسبت به اینکه با درايت دولت، زمينه رفع تدريجي تحريمها فراهم شود، گفت: در اين صورت شاهد همكاري هرچه بيشتر خودروسازان خارجي با خودروسازان داخلي خواهيم بود كه در نهايت اين وضعيت به ارتقاي ميزان رضايت مردم از خودروهايي كه خريداري مي كنند منجر خواهد شد.

حسینی از تمایل بنز برای همکاری با ایران و شرکت ایران خودرو خبرداد و گفت: در این زمینه پیشنهاداتی مطرح شده است.

وی با بيان اينكه بازار خودروي ايران بازار جذابي براي خودروسازان خارجي است، گفت: به عنوان مثال شركت مرسدس بنز ايران تمايل زيادي به حضور در بازار ايران دارد و در همين راستا مكاتباتي نيز با اين شركت انجام شده و از نمايندگان شركت بنز براي حضور در همايشی که آذر ماه امسال در تهران و با حضور خودروسازان بزرگ دنیا طراحی شده، دعوت شده است.

حسيني افزود: در حال حاضر حدود 9 هزار دستگاه انواع خودروی بنز در كشور وجود دارد كه پنج هزار دستگاه از اين تعداد در تهران تردد دارند که اميدواريم با فعال سازي دوباره نمايندگي‌هاي بنز، وضعيت فروش و خدمات پس از فروش اين برند آلماني را در ايران بهبود یابد.

وي گفت: همچنين طرحي در دست بررسي و اجرا داريم كه در صورت نهايي شدن آن، كليه خودروهاي بنز موجود در كشور مي‌توانند با پرداخت مبلغي دفترچه گارانتي ستاره ايران را دریافت کنند.

حسيني همچنين از برنامه واردات انواع مرسدس بنز سواری به ايران در سال 2014 میلادی خبر داد و گفت: هم اكنون مکاتباتی با شركت بنز را آغاز کرده ایم و آنها نيز مشتاق به فعاليت هرچه بيشتر در ايران هستند. به زودي نيز اخبار خوبي درباره حضور خودروسازان خارجي در ايران به ويژه بنز خواهيم شنيد.

4 آبان 1392

منبع : فردا نیوز

 

اخبار از خبرگزاری ها و سایت های معتبر داخلی دریافت و درج می شود اقتصادی نیوز مسولیتی در مورد محتوای مطالب ندارد