احادیث اقتصادی

پیامبر اعظم (ص) فرمودند: آنکه از دسترنج خویش، مال حلال خورد، درهای بهشت به روی او باز شود و از هر دری که بخواهد، وارد خواهد شد و خداوند به او نظر رحمت کند و هیچگاه او را عذاب نخواهد کرد.
چهارشنبه, 20 آذر 1398
بنر

تبلیغات

بنر
بنر
بنر

pic4

pic8

pic2

p12

pic2000

تازه ترین اخبار روز

خودروهای خارجی بزودی ارزان می شوند ؟ مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
صنعت،معدن و خودرو

اقتصادی نیوز : حدود 12 هزار خودروی خارجی در گمرکات کشور در انتظار ترخیص به سر می‌برند. ورود این خودروها به بازار موجب افت شدید قیمت‌ها خواهد شد.

 حدود یک سال قبل دولت در مصوبه‌ای واردات خودروهای خارجی با حجم موتور بیشتر از 2500 سی‌سی را ممنوع اعلام کرد. با این حال این ممنوعیت باعث جلوگیری از ورود این خودروها به گمرکات کشور نشد.

 براساس جدیدترین اخبار به دست آمده، هم‌اکنون حدود 12 هزار خودروی خارجی با حجم موتور عمدتا بیشتر از 2500 سی‌سی در گمرکات کشور دپو شده‌اند که با مصوبه‌ جدید و آزاد‌سازی واردات، به تدریج ترخیص و وارد بازار خواهند شد.

 نکته قابل توجه در این زمینه آن است که مدل این خودروها بیشتر مربوط به سال 2012 بوده و باید با قیمت ارزان‌تری نسبت به خودروهای مدل 2013 در بازار عرضه شوند.

 یک فعال بازار خودروهای وارداتی در این باره می‌گوید: این خودروها در طول یک سال گذشته در گمرکات کشور و در زیر باران و آفتاب قرار داشته‌اند بنابراین رنگ بسیاری از این خودروها آسیب دیده است.

 وی با بیان این‌که پیش از عرضه این خودروها به بازار باید قسمت‌های آسیب‌ دیده مانند رنگ آنها ترمیم شود، خاطرنشان می‌کند: مدل بیشتر این خودروها مربوط به سال 2012 بوده و البته با توجه به شرایط‌شان باید به قیمت خودروهای مدل سال 2010 عرضه شوند.

 به گزارش ایسنا این فعال بازار خودروهای وارداتی تصریح می‌کند: با توجه به وجود تعداد زیادی خودروی خارجی در بازار، ترخیص خودروهای جدید و عرضه آنها موجب شکستن قیمت‌ها و کاهش شدید نرخ خودروهای وارداتی خواهد شد.

4 آبان 1392

 

اخبار از خبرگزاری ها و سایت های معتبر داخلی دریافت و درج می شود اقتصادی نیوز مسولیتی در مورد محتوای مطالب ندارد