احادیث اقتصادی

پیامبر اعظم (ص) فرمودند: آنکه از دسترنج خویش، مال حلال خورد، درهای بهشت به روی او باز شود و از هر دری که بخواهد، وارد خواهد شد و خداوند به او نظر رحمت کند و هیچگاه او را عذاب نخواهد کرد.
دوشنبه, 07 بهمن 1398
بنر

تبلیغات

بنر
بنر
بنر

pic4

pic8

pic2

p12

pic2000

تازه ترین اخبار روز

جزئیات تازه ازمذاکرات درآمریکا برای لغو تحریم‌ مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
يكشنبه ، 28 مهر 1392 ، 15:43
تسنیم: عبدالکریم رجبی با تشریح جزئیات سفر اخیر هیات ایرانی از بانک مرکزی و وزارت اقتصاد به واشنگتن برای شرکت در اجلاس پاییزه بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول، اظهار داشت: در آمریکا با مسئولان بانک جهانی، صندوق بین المللی پول و همچنین اقتصاددانان ایرانی شاغل در این نهادها دیدار و گفت‌وگوهایی جداگانه داشتیم.

وی با تأکید براینکه خواسته اصلی تیم ایرانی در این دیدارها لغو تحریم‌ها علیه کشورمان بود، تصریح کرد: در تمام این گفت‌وگو‌ها رئیس کل بانک مرکزی و وزیر اقتصاد و همچنین تیم پارلمانی به غیر منطقی و ظالمانه بودن تحریم‌ها تأکید کرده و اثرات منفی این اقدامات را در کشورمان تشریح کردند.

* فضای مذاکرات مثبت است/ تأکید بر ظالمانه بودن تحریم‌ها

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس که به همراه غلامرضا مصباحی مقدم رئیس کمیسیون برنامه وبودجه به عنوان هیات پارلمانی وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی را در واشنگتن همراهی می کردند تأکید کرد: فضای تمامی این دیدارها مناسب و دوستان بود.

رجبی با بیان اینکه بعد از سفر رئیس جمهور به آمریکا فضای مراوادت بین مسئولان بسیار مناسب شده است، افزود: بانک جهانی با توضیحات منطقی وزیر اقتصاد، رئیس کل بانک مرکزی و هیات پارلمانی نسبت به غیر منطقی بودن تحریم‌های غرب علیه کشورمان توجیه شد.

وی ادامه داد: در دیدارهایی که با خانم لاگارد رئیس صندوق بین المللی پول و همچنین معاون خاورمیانه بانک جهانی داشتیم سوءتفاهمات بوجود آمده که موجب اعمال تحریم‌های بانکی و بانک مرکزی شده بود رفع شد.

* نمایندگان بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول در راه ایران

نماینده مردم مینو دشت در مجلس نهم البته از سفر نمایندگان بانک جهانی و صندوق بین المللی پول به ایران طی یک ماه آینده خبر داد و گفت: قرار شده در این جلسه مشترک که در ایران برگزار خواهد شد بصورت دقیق‌تر درباره لغو تحریم‌ها و پروژه‌های سرمایه گذاری مراوداتی انجام شود.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد: از سوی ایران شرکت در پروژه های سرمایه گذاری در احیای دریاچه ارومیه، حمل و نقل جاده‌ای، سد سازی و احیای ابرها و آب به بانک جهانی و صندوق بین المللی پول پیشنهاد شد.

وی درباره مذاکرات هیات ایرانی در آمریکا برای لغو تحریم‌های بانکی و بانک مرکزی گفت: برای بانک جهانی سؤتفاهماتی در حوزه‌های مختلف ایجاد شده بود اما بعد از توضیحات تیم ایرانی قرار این شد که رویه تحریم‌ها مجدداً بررسی و تحریم‌ برخی از بانک‌ها لغو شود.

رجبی البته لغو تحریم‌های بانکی را منوط به مذاکرات 5+1 در ژنو دانست و تأکید کرد: شرایط برای لغو تحریم بانک‌ها مساعد شده است.

29 مهر 1392

آخرین بروز رسانی مطلب در دوشنبه ، 29 مهر 1392 ، 21:39
 

اخبار از خبرگزاری ها و سایت های معتبر داخلی دریافت و درج می شود اقتصادی نیوز مسولیتی در مورد محتوای مطالب ندارد