احادیث اقتصادی

پیامبر اعظم (ص) فرمودند: آنکه از دسترنج خویش، مال حلال خورد، درهای بهشت به روی او باز شود و از هر دری که بخواهد، وارد خواهد شد و خداوند به او نظر رحمت کند و هیچگاه او را عذاب نخواهد کرد.
سه شنبه, 06 اسفند 1398
بنر

تبلیغات

بنر
بنر
بنر

pic4

pic8

pic2

p12

pic2000

تازه ترین اخبار روز

پیش بینی افزایش قیمت طلا از سوی کیتکو و بلومبرگ مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
شنبه ، 27 مهر 1392 ، 09:38

طی دو هفته اخیر یعنی از ابتدای ماه اکتبر از زمانیکه بحران بودجه‌ای در آمریکا آغاز شد، قیمت طلا به دلیل کاهش ارزش دلار و نیز رشد تقاضا برای حوزه‌های امن سرمایه‌گذاری افزایش یافت. پایان هفته گذشته بحث‌ها بین دولت و کنگره آمریکا به نتیجه رسید و بودجه دولت تصویب شد. البته سقف بدهی‌های دولت برای سه ماه افزایش داده شده تا فرصت برای مذاکرات بوجود آید و از ورشکستگی دولت جلوگیری گردد.

اما به دلیل لطماتی که از این بحران به اقتصاد آمریکا وارد شده است و نیز عدم اطمینان به رونق پایای اقتصادی، پیش‌بینی شده اجرای برنامه محدود کردن سیاست‌های انبساطی بانک مرکزی آمریکا به تعویق افتد. پیشتر تصور می‌شد در ماه دسامبر این برنامه شروع شود. احتمال به تعویق افتادن برنامه یاد شده به افزایش قیمت فلز زرد کمک کرده است.

اما بانک سرمایه‌گذاری اچ‌اس‌بی‌سی در گزارش جدید خود پیش‌بینی کرده است تقاضا برای طلا در آسیا افزایش یابد. در این گزارش، افزایش نرخ‌های تورم در اقتصادهای بزرگ این قاره دلیل افزایش تقاضا عنوان شده است. پیش‌بینی می‌شود در چین نرخ تورم در سال‌های 2014 و 2015 به ترتیب 2.7 درصد و 3.1 درصد باشد. درحالی که در سال جاری این رقم 2.6 درصد است. در هند امسال و سال‌های 2014 و 2015 نرخ تورم به ترتیب 8.7 درصد، 7.7 درصد و 7.9 درصد پیش‌بینی شده است.

در نظرسنجی این هفته خبرگزاری بلومبرگ از 27 تحلیلگر بازار طلا، 16 نفر پیش‌بینی کردند قیمت فلز زرد در هفته جاری رشد خواهد کرد، 9 نفر نظری مخالف گروه نخست داشتند و 2 نفر نیز معتقد بودند قیمت‌ها تغییر محسوسی پیدا نخواهند کرد.

در نظرسنجی کیتکو، از مجموع 25 تحلیلگر تکنیکال، معامله‌گر حرفه‌ای بازار و مدیر سرمایه‌گذاری، 10 نفر پیش‌بینی کردند قیمت طلا این هفته رشد خواهد کرد، 7 نفر نظری مخالف گروه نخست داشتند و 8 نفر نیز معتقد بودند تغییر خاصی در قیمت‌ها مشاهده نخواهد شد. گروه نخست در بیان دلیل پیش‌بینی رشد قیمت طلا به کاهش ارزش دلار، به تعویق افتادن احتمالی برنامه محدود کردن سیاست‌های انبساطی بانک مرکزی آمریکا و نیز بی اعتمادی به وضعیت اقتصادی آمریکا به عنوان عوامل افزایش جذابیت طلا اشاره کردند. به گزارش جهان سهم، اما گروهی که کاهش قیمت طلا را پیش‌بینی کردند معتقد بودند رشد قیمت‌ها از تقاضا برای طلا خواهد کاست، فعلا خطرات اخیر از میان رفته است و نیز شاخص‌های مالی بار دیگر در مسیر رشد قرار گرفته‌اند در نتیجه دلیلی برای رشد بیش از پیش قیمت فلز زرد وجود ندارد.

در زیر نمودار نتیجه نظرسنجی کیتکو نشان داده شده است:

1392 مهر 28  -اعتبار

آخرین بروز رسانی مطلب در شنبه ، 27 مهر 1392 ، 21:30
 

اخبار از خبرگزاری ها و سایت های معتبر داخلی دریافت و درج می شود اقتصادی نیوز مسولیتی در مورد محتوای مطالب ندارد