احادیث اقتصادی

پیامبر اعظم (ص) فرمودند: آنکه از دسترنج خویش، مال حلال خورد، درهای بهشت به روی او باز شود و از هر دری که بخواهد، وارد خواهد شد و خداوند به او نظر رحمت کند و هیچگاه او را عذاب نخواهد کرد.
سه شنبه, 01 بهمن 1398
بنر

تبلیغات

بنر
بنر
بنر

pic4

pic8

pic2

p12

pic2000

تازه ترین اخبار روز

قیمت طلا دربازار جهانی به۱۳۲۰دلار رسید مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
جمعه ، 26 مهر 1392 ، 06:14
تسنیم: در پی افزایش احتمال به تعویق افتادن تعدیل سیاست محرک اقتصادی فدرال رزرو آمریکا قیمت جهانی طلا طی دو روز گذشته ۴۰ دلار افزایش یافت و به ۱۳۲۰ دلار در هر اونس در روز جمعه رسید.

به گزارش رویترز، امیدواری ها در مورد به تعویق افتادن تعدیل سیاست محرک اقتصاد فدرال رزرو آمریکا به دلیل نامشخص بودن وضعیت اقتصاد آمریکا که ناشی از بحران بودجه ای اخیر است، موجب شد قیمت طلا امروز به نزدیکی بالاترین قیمت یک هفته اخیر برسد و در مسیر بیشترین رشد قیمت در 2 ماه اخیر قرار گیرد.

کنگره آمریکا این هفته در مورد افزایش سقف استقراض دولت تا اوایل سال آینده به توافق رسید و ضمن جلوگیری از نکول دولت در پرداخت بدهی ها، به تعطیلی بخش هایی از دولت فدرال پایان داد.

قیمت طلا در طول تعطیلی دولت فدرال آمریکا 4 درصد کاهش یافت، اما روز پنجشنبه پس از کاهش ارزش دلار به پایین ترین میزان در 8 ماه گذشته و کاهش رتبه اعتباری دولت آمریکا توسط یک موسسه اعتبارسنجی چینی، به یکباره با جهشی 3 درصدی معادل 43 دلار مواجه شد.

بر اساس این گزارش، در معاملات روز جمعه قیمت طلا 3 دلار کاهش یافت و به 1320 دلار در هر اونس رسید.

کارشناسان معتقدند با توجه به اینکه زمان تعدیل سیاست محرک اقتصادی فدرال رزرو به تعویق افتاده و بحران بودجه آمریکا نیز به طور کامل حل نشده است، قیمت طلا ممکن است در همین سطح باقی بماند و یا احتمالا افزایش یابد.

دو مقام ارشد فدرال رزرو آمریکا گفتند، بانک مرکزی آمریکا احتمالا حداقل تا ماه دسامبر تعدیل سیاست محرک اقتصادی خود را به تعویق خواهد انداخت.

اقتصاددانان معتقدند با توجه به ترمیم صدمات ناشی از تعطیلی دولت آمریکا، تعدیل سیاست فدرال رزرو ممکن است تا اوایل سال 2014 به تعویق بیفتد.

 26 مهر 1392

آخرین بروز رسانی مطلب در جمعه ، 26 مهر 1392 ، 17:50
 

اخبار از خبرگزاری ها و سایت های معتبر داخلی دریافت و درج می شود اقتصادی نیوز مسولیتی در مورد محتوای مطالب ندارد