احادیث اقتصادی

پیامبر اعظم (ص) فرمودند: آنکه از دسترنج خویش، مال حلال خورد، درهای بهشت به روی او باز شود و از هر دری که بخواهد، وارد خواهد شد و خداوند به او نظر رحمت کند و هیچگاه او را عذاب نخواهد کرد.
پنجشنبه, 21 آذر 1398
بنر

تبلیغات

بنر
بنر
بنر

pic4

pic8

pic2

p12

pic2000

تازه ترین اخبار روز

آیا خرید طلا همچنان سودآور است ؟ مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
جمعه ، 22 شهریور 1392 ، 09:51

آیا خرید طلا همچنان سودآور است ؟

 در هرحال بسیاری از پیش بینی های مراکز مطالعاتی و پژوهشی غرب نیز معتقدند قیمت طلا به زودی روند کاهشی و ثابتی در جهان را دنبال خواهد کرد .

به گزارش اقتصادی نیوز به نقل از تراز، به عنوان مثال مدیر تحقیقات فارکس درباره آینده قیمت طلای جهانی می گوید:"اینکه قیمت طلای جهانی در حال حاضر و به زودی به زیر ۱۲۰۰ دلار برسد نامتحمل است .

آیا الان وقت مناسبی برای خرید طلا است ؟ آیا خرید طلا همچنان سودآوری مطلوبی دارد؟ آیا طلا در مقابل فجایعی همچون تورم و آشوب می تواند دارایی مطمئنی باشد؟ نتایج تجزیه و تحلیلی که سال گذشته کارشناسان  دانشکده کسب و کار لندن بر روی بازدهی طلا انجام دادند نشان میدهد طلا اغلب قادر به محافظت از ارزش دارایی در برابر تورم نیست.برای نمونه طلا بین سالهای ۱۹۸۰ و ۲۰۰۱ ، سه چهارم از ارزش واقعی خود را از دست داده است . این تحقیق نشان میدهد " طلا نقش بالقوه ای در پرتفوی سرمایه گذار ریسک گریزی که در مورد تورم نگران است بازی میکند .با این حال این گزینه یک جریان درآمدی را فراهم نمیکند و بازده واقعی کمی را در درازمدت برای سرمایه گذار به همراه دارد."
به گزارش تراز ، گفتنی است فقدان درآمد یکی از دلایل کلیدی است که بسیاری از تحلیلگران به آن استناد میکنند ، آنها استدلال میکنند : چشم دوختن سرمایه گذاران به تغییرات قیمت به معنای آن است که طلا اساسا نوعی سودطلبی است ، نه سرمایه گذاری .

در هرحال بسیاری از پیش بینی های مراکز مطالعاتی و پژوهشی غرب نیز معتقدند قیمت طلا به زودی روند کاهشی و ثابتی  در جهان را دنبال خواهد کرد . به عنوان مثال مدیر تحقیقات فارکس درباره آینده قیمت طلای جهانی می گوید:"اینکه قیمت طلای جهانی در حال حاضر و به زودی به زیر ۱۲۰۰ دلار برسد نامتحمل است . از سوی دیگر بازدهی  دارایی های دیگر در حال افزایش است در حالی که بازدهی طلا منفی است ؛ فکر میکنم بیشتر احتمال دارد این فلز در روزهای باقی مانده امسال روی محدوده ۱۲۵۰تا ۱۳۵۰ بچرخد." 

23 شهریور 1392

آخرین بروز رسانی مطلب در جمعه ، 22 شهریور 1392 ، 21:10
 

اخبار از خبرگزاری ها و سایت های معتبر داخلی دریافت و درج می شود اقتصادی نیوز مسولیتی در مورد محتوای مطالب ندارد