احادیث اقتصادی

پیامبر اعظم (ص) فرمودند: آنکه از دسترنج خویش، مال حلال خورد، درهای بهشت به روی او باز شود و از هر دری که بخواهد، وارد خواهد شد و خداوند به او نظر رحمت کند و هیچگاه او را عذاب نخواهد کرد.
پنجشنبه, 02 خرداد 1398
بنر

تبلیغات

بنر
بنر
بنر
بنر

pic4

pic8

pic2

p12

pic2000

تازه ترین اخبار روز

نیازمندیها

آیا خرید طلا همچنان سودآور است ؟ مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
جمعه ، 22 شهریور 1392 ، 09:51

آیا خرید طلا همچنان سودآور است ؟

 در هرحال بسیاری از پیش بینی های مراکز مطالعاتی و پژوهشی غرب نیز معتقدند قیمت طلا به زودی روند کاهشی و ثابتی در جهان را دنبال خواهد کرد .

به گزارش اقتصادی نیوز به نقل از تراز، به عنوان مثال مدیر تحقیقات فارکس درباره آینده قیمت طلای جهانی می گوید:"اینکه قیمت طلای جهانی در حال حاضر و به زودی به زیر ۱۲۰۰ دلار برسد نامتحمل است .

آیا الان وقت مناسبی برای خرید طلا است ؟ آیا خرید طلا همچنان سودآوری مطلوبی دارد؟ آیا طلا در مقابل فجایعی همچون تورم و آشوب می تواند دارایی مطمئنی باشد؟ نتایج تجزیه و تحلیلی که سال گذشته کارشناسان  دانشکده کسب و کار لندن بر روی بازدهی طلا انجام دادند نشان میدهد طلا اغلب قادر به محافظت از ارزش دارایی در برابر تورم نیست.برای نمونه طلا بین سالهای ۱۹۸۰ و ۲۰۰۱ ، سه چهارم از ارزش واقعی خود را از دست داده است . این تحقیق نشان میدهد " طلا نقش بالقوه ای در پرتفوی سرمایه گذار ریسک گریزی که در مورد تورم نگران است بازی میکند .با این حال این گزینه یک جریان درآمدی را فراهم نمیکند و بازده واقعی کمی را در درازمدت برای سرمایه گذار به همراه دارد."
به گزارش تراز ، گفتنی است فقدان درآمد یکی از دلایل کلیدی است که بسیاری از تحلیلگران به آن استناد میکنند ، آنها استدلال میکنند : چشم دوختن سرمایه گذاران به تغییرات قیمت به معنای آن است که طلا اساسا نوعی سودطلبی است ، نه سرمایه گذاری .

در هرحال بسیاری از پیش بینی های مراکز مطالعاتی و پژوهشی غرب نیز معتقدند قیمت طلا به زودی روند کاهشی و ثابتی  در جهان را دنبال خواهد کرد . به عنوان مثال مدیر تحقیقات فارکس درباره آینده قیمت طلای جهانی می گوید:"اینکه قیمت طلای جهانی در حال حاضر و به زودی به زیر ۱۲۰۰ دلار برسد نامتحمل است . از سوی دیگر بازدهی  دارایی های دیگر در حال افزایش است در حالی که بازدهی طلا منفی است ؛ فکر میکنم بیشتر احتمال دارد این فلز در روزهای باقی مانده امسال روی محدوده ۱۲۵۰تا ۱۳۵۰ بچرخد." 

23 شهریور 1392

آخرین بروز رسانی مطلب در جمعه ، 22 شهریور 1392 ، 21:10
 

اخبار از خبرگزاری ها و سایت های معتبر داخلی دریافت و درج می شود اقتصادی نیوز مسولیتی در مورد محتوای مطالب ندارد