احادیث اقتصادی

پیامبر اعظم (ص) فرمودند: آنکه از دسترنج خویش، مال حلال خورد، درهای بهشت به روی او باز شود و از هر دری که بخواهد، وارد خواهد شد و خداوند به او نظر رحمت کند و هیچگاه او را عذاب نخواهد کرد.
پنجشنبه, 21 آذر 1398
بنر

تبلیغات

بنر
بنر
بنر

pic4

pic8

pic2

p12

pic2000

تازه ترین اخبار روز

بازدهی 55.8 درصدی بورس در 100 روز مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
به گزارش اقتصادی نیوز به نقل از ايسنا، طی ۱۰۰ روز کاری سال جاری، بورس اوراق بهادار بازدهی ۵۵.۸ درصدی را نصیب سرمایه گذاران فعال در این بازار کرد.

در هفته منتهی به ۳۰ مرداد امسال، ۱۱۴ هزار و ۴۵۳ خریدار در ۳۴۸ هزار و ۶۰۴ دفعه به داد و ستد پرداختند. این در حالی است که در هفته یاد شده، سه میلیارد و ۲۳۸ میلیون سهم به ارزش ۱۰ هزار و ۵۰۷ میلیارد ریال به صورت خرد و بلوک خریداری شده است.

همچنین از ابتدای امسال، ۷۰ میلیارد و ۵۶۹ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۴۲۱ هزار و ۹۳۴ میلیارد ریال دادو ستد شده است. در این مدت، تعداد یک میلیون و ۷۱۰ هزار و ۱۰۵ سرمایه گذار، در چهار میلیون و ۹۹۷ هزار و ۶۵۳ دفعه این تعداد سهام را خریداری کرده‌اند.

بازدهی ۵۵ درصدی در پنج ماه

شاخص کل بورس اوراق بهادار در هفته‌ای که گذشت به ۵۹ هزار و ۲۸۱ واحد رسید.

بر این اساس، شاخص کل از ابتدای سال تا پایان هفته منتهی به ۳۰ مرداد، ۲۱ هزار و ۲۴۱ واحد رشد کرد تا بازدهی ۵۵.۸ درصدی را نصیب سرمایه‌گذاران کند. این متغیر در پایان هفته منتهی به ۳۰ مرداد، بر روی عدد ۵۹ هزار و ۲۸۱ واحد ایستاد. شاخص کل در هفته یاد شده ۰.۵۵درصد کاهش یافت.

شاخص قیمت و سود نقدی هم عدد ۲۴۱ هزار و ۱۹۰ واحد را برای خود ثبت کرد. شاخص شناور آزاد نیز به عدد ۷۰ هزار و ۱۳۴ واحد رسید تا نسبت به ابتدای سال ۵۷.۲ درصد رشد داشته باشد.

در عین حال شاخص صنعت در آخر هفته، بر روی عدد ۴۹ هزار و ۶۹۲ واحد ایستاد که نسبت به ابتدای هفته ۰.۱۸ درصد رشد کرد.

معاملات اوراق مشارکت

در هفته منتهی به ۳۰ مرداد، ۹۳ هزار و ۵۵۴ برگه اوراق مشارکت به ارزش ۹۴ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار معامله شد. این حجم از معاملات در قیاس با مدت مشابه قبل، ۳۸ درصد کاهش داشت.

این در حالی است که از ابتدای امسال تاکنون سه میلیون و ۱۸۱ هزار و ۸۱۳ برگه اوراق مشارکت به ارزش سه هزار و ۱۸۲ میلیارد ریال در بورس خریداری شده است.

2 شهریور 1392

 

اخبار از خبرگزاری ها و سایت های معتبر داخلی دریافت و درج می شود اقتصادی نیوز مسولیتی در مورد محتوای مطالب ندارد