احادیث اقتصادی

پیامبر اعظم (ص) فرمودند: آنکه از دسترنج خویش، مال حلال خورد، درهای بهشت به روی او باز شود و از هر دری که بخواهد، وارد خواهد شد و خداوند به او نظر رحمت کند و هیچگاه او را عذاب نخواهد کرد.
دوشنبه, 18 آذر 1398
بنر

تبلیغات

بنر
بنر
بنر

pic4

pic8

pic2

p12

pic2000

تازه ترین اخبار روز

پذیره‌نویسی نخستین واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری از ۲۹ مرداد مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
اقتصادی نیوز : رئیس اداره نظارت بازار فرابورس، از نخستین پذیره‌نویسی واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری آرمان سپهر آیندگان به ارزش ۵۰۰ میلیارد ریال از ۲۹ مرداد به مدت ۳ روز کاری در بازار سوم فرابورس خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی فرابورس ایران ، افسانه اروجی با اعلام این خبر، اظهار داشت: صندوق سرمایه‌گذاری آرمان سپهر که قرار است در زمینه سهام و حق تقدم خرید سهام پذیرفته شده،اوراق مشارکت، انواع صکوک، اوراق بهادار رهنی، گواهی سپرده بانکی سرمایه‌گذاری کند و در بانک‌ها و موسسات مالی اعتباری سپرده‌گذاری کند، قصد دارد ۵۰۰ میلیارد ریال واحد سرمایه گذاری را به مدت ۳ روز از سه شنبه ۲۹ مرداد تا شنبه ۲ شهریور از طریق بازار سوم پذیره نویسی کند.

وی تعداد واحدهای قابل پذیره نویسی را ۵۰ میلیون واحد و به مبلغ اسمی هر واحد ۱۰هزار ریال اعلام کرد و افزود: خرید واحد های ETF مستلزم داشتن کد معاملاتی فعال در سیستم شرکت سپرده‌گذاری مرکزی است و خریداران می توانند، حداقل ۱۰۰ واحد و حداکثر ۲میلیون و ۵۰۰ واحد را پذیره نویسی کنند.

همچنین خرید واحد های بیشتر بیشتر ملزم به تایید مدیر صندوق و کارگزار عامل پذیره نویسی است.

اروجی ضمن مجاز بودن استفاده از کد خرید گروهی "ددد" تصریح کرد: این پذیره نویسی از طریق شبکه کارگزاری عضو فرابورس انجام می‌شود و شرکت مشاور سرمایه گذاری آرمان آتی و تامین سرمایه سپهر به ترتیب به عنوان مدیر و بازارگردان صندوق است.

وی با تاکید به این که خریداران نمی‌توانند، در دوران پذیره‌نویسی به فروش واحدها اقدام کنند، اظهار داشت: خریداران و فروشنده طی دوره پذیره نویسی علاوه بر مبلغ اسمی باید کارمزد معامله را بر اساس مبالغ تعیین شده پرداخت کنند.

همچنین تعهد ۱۰۰ درصد از واحدهای سرمایه‌گذاری ممتاز صندوق به تعداد یک میلیون واحد بر عهده موسسان است و مابقی به ارزش هر واحد ۱۰ هزار ریال برای عموم پذیره نویسی می‌شود.

به گفته اروجی، معاملات ثانویه واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه گذاری قابل معامله بعد از اتمام پذیره نویسی و ثبت صندوق، در بازار ابزار های نوین مالی و خرید و فروش آن از طریق کارگزاران عضو فرابورس انجام می شود.

همچنین نقل و انتقال و صدور و ابطال واحد های سرمایه گذاری انواع صندوق های ETF بدون پرداخت مالیات است.

رئیس اداره نظارت بازار فرابورس با اشاره به این که تسویه معاملات واحد های سرمایه گذاری انواع صندوق از طریق شرکت سپرده گذاری مرکزی انجام می‌شود افزود: ضوابط تسویه معاملات سهام ((T+۳ )، اوراق (۱+T)است و با توجه به مختلط بودن این صندوق‌ها که شامل ترکیبی از سهام و اوراق با درآمد ثابت است، عملیات تسویه و پایاپای معاملات این صندوق های مختلط (T+۲) در نظر گرفته شده است.

وی در پایان گفت: هر یک از دارندگان واحدهای سرمایه گذاری، به نسبت تعداد واحدهای سرمایه گذاری در خالص دارایی صندوق سهیم اند اما تصمیم گیری و مدیریت دارایی های صندوق در چارچوب اساسنامه بر عهده مدیر صندوق است.

28 مرداد 1392

 

اخبار از خبرگزاری ها و سایت های معتبر داخلی دریافت و درج می شود اقتصادی نیوز مسولیتی در مورد محتوای مطالب ندارد