احادیث اقتصادی

پیامبر اعظم (ص) فرمودند: آنکه از دسترنج خویش، مال حلال خورد، درهای بهشت به روی او باز شود و از هر دری که بخواهد، وارد خواهد شد و خداوند به او نظر رحمت کند و هیچگاه او را عذاب نخواهد کرد.
سه شنبه, 19 فروردين 1399
بنر

تبلیغات

بنر
بنر
بنر

pic4

pic8

pic2

p12

pic2000

تازه ترین اخبار روز

شرایط پرداخت ارز دانشجویی در بانک سامان‏ مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

اقتصادی نیوز : بانک سامان درصورت کامل بودن مدارک ارایه شده توسط دانشجو، ظرف 7 تا 10 روز کاری ارز دانشجویان غیربورسیه را پرداخت می‌کند  .

 

 

 

به گزارش اداره روابط‌عمومی بانک سامان، فرآیند پرداخت ارز دانشجویی پس تکمیل مدارک از سوی دانشجویان و واریز معادل ریالی به حساب بانک عامل (بانک سامان) و اعلام روزانه پرونده‌های تشکیل‌‌شده به بانک مرکزی آغاز می‌شود. پس از آن بانک مرکزی در 4 تا 10 روز اقدام به تامین ارز می‌کند  .

این گزارش می‌افزاید، تمام دانشجویان غیربورسیه شاغل به تحصیل در خارج از کشور (مقطع فوق‌لیسانس و بالاتر ) با ارایه مدارک مربوطه شامل گواهی اشتغال به تحصیل تاییدشده توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، صورتحساب دانشگاه که اصالت آن مورد تایید کنسولگری ایران در کشور محل تحصیل قرار گرفته باشد و با رعایت مجموعه مقررات ارزی می‌توانند با مراجعه به تمام شعب بانک سامان در سراسر کشور، ارز دانشجویی خود را به صورت نقدی دریافت کنند  .

بر اساس این گزارش، درصورتی‌که در مدارک ارایه شده توسط دانشجو کسری و یا نواقصی وجود داشته باشد، شعب بانک سامان از دریافت معادل ریالی از دانشجو خودداری خواهند کرد .

این گزارش حاکی است، بر اساس مقررات بانک مرکزی، میزان ارز قابل پرداخت به دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور جهت شهریه، سالانه حداکثر 15 هزار دلار آمریکا و بابت هزینه اقامت ماهانه معادل هزار دلار آمریکا است.

گفتنی است، دانشجویان متقاضی می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تامین ارز دانشجویی و سایر خدمات و محصولات بانک سامان، با مرکز سامان ارتباط به شماره 6422-021 تماس بگیرند و یا به شعب بانک سامان در سراسر کشور مراجعه کنند.

دی 1392

 

اخبار از خبرگزاری ها و سایت های معتبر داخلی دریافت و درج می شود اقتصادی نیوز مسولیتی در مورد محتوای مطالب ندارد