احادیث اقتصادی

پیامبر اعظم (ص) فرمودند: آنکه از دسترنج خویش، مال حلال خورد، درهای بهشت به روی او باز شود و از هر دری که بخواهد، وارد خواهد شد و خداوند به او نظر رحمت کند و هیچگاه او را عذاب نخواهد کرد.
پنجشنبه, 21 آذر 1398
بنر

تبلیغات

بنر
بنر
بنر

pic4

pic8

pic2

p12

pic2000

تازه ترین اخبار روز

بسته پیشنهادی افزایش سقف وام مسکن مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

واکنش بانک مسکن به اظهارات وزیر راه و شهرسازی؛

بسته پیشنهادی افزایش سقف وام مسکن

اقتصادی نیوز : بانک مسکن بسته‌ای پیشنهادی را آماده کرده که تقدیم دولت کند، تا بر اساس آن وزارت راه و شهرسازی را از شکستن انحصار پرداخت تسهیلات مسکن منصرف کند.

به گزارش اقتصادی نیوز به نقل از فارس، اظهارات عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی مبنی بر این که  قصد دارد، انحصار بانک مسکن در پرداخت تسهیلات مسکن را بشکند، مسوولان رده بالای بانک مسکن را به واکنش وا داشت.

بنابراین گزارش، مسوولان رده بالای بانک مسکن طی چند روز گذشته بسته‌ای را آماده کرده‌اند که در آن، موضوع افزایش سقف وام مسکن نیز مطرح شده است.

در این بسته پیشنهادی روش‌های مختلفی برای افزایش سقف وام و رونق بازار مسکن پیش‌بینی شده است، تا بتوانند به این شکل این انحصار را همچنان در اختیار خود نگه دارند.

این روزها بحث افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن که در حال حاضر 20 میلیون تومان است، مطرح شده و به نظر می‌رسد، بانک مسکن گزینه ها و روش های متعددی را برای ترغیب بانک مرکزی برای پذیرش پیشنهاد افزایش سقف وام مسکن مطرح کرده است.

گفته می شود، بانک مسکن قصد دارد سقف وام مسکن را به همراه روش های گوناگون به گونه ای افزایش دهد که شوک قیمتی به بازار وارد نشود.

تسهیلات 20 میلیون تومانی خرید مسکن در قبال سپرده‌گذاری و امتیازبندی زمان انتظار است، به گونه‌ای که حداقل 6 ماه انتظار لازم است و به ازای هر 6 ماه یک برابر سپرده مشتری تسهیلات تا سقف 20 میلیون تومان برای خرید مسکن پرداخت می‌شود.

23 شهریور 1392

 

اخبار از خبرگزاری ها و سایت های معتبر داخلی دریافت و درج می شود اقتصادی نیوز مسولیتی در مورد محتوای مطالب ندارد