احادیث اقتصادی

پیامبر اعظم (ص) فرمودند: آنکه از دسترنج خویش، مال حلال خورد، درهای بهشت به روی او باز شود و از هر دری که بخواهد، وارد خواهد شد و خداوند به او نظر رحمت کند و هیچگاه او را عذاب نخواهد کرد.
پنجشنبه, 21 آذر 1398
بنر

تبلیغات

بنر
بنر
بنر

pic4

pic8

pic2

p12

pic2000

تازه ترین اخبار روز

اولین دستور بانک‌مرکزی پس از تغییر رئیس‌کل مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
اقتصادی نیوز : بانک مرکزی صندوق‌های قرض الحسنه تک شعبه‌ای را مکلف به درج مشخصات و اطلاعات اعضاي هيئت امناء، اعضاي هيئت مديره، مديرعامل و سيستم‌هاي نرم‌افزاري در سامانه این بانک کرد.

 

در دستورالعمل بانک مرکزی آمده است: کليه صندوق‌هاي قرض‌الحسنه فعال در سطح کشور، اعم از تک‌ شعبه‌اي و صندوق‌هاي تحت پوشش سازمان اقتصاد اسلامي موظف هستند حداکثر تا تاريخ 15 آبان ماه امسال با مراجعه به آدرس اينترنتي nbfi.cbi.ir (قسمت‌ صندوق‌هاي قرض‌الحسنه- تقاضاي تطبيق) نسبت به درج مشخصات صندوق، اعضاي هيئت امناء، اعضاي هيئت مديره، مديرعامل و سيستم‌هاي نرم‌افزاري مورد استفاده اقدام و ضمن اخذ کد رهگيري، مدارک و مستندات لازم را به اداره مجوزهاي بانکي بانک مرکزي ارسال نمايند.

همچنين آن دسته از صندوق‌هاي قرض‌الحسنه که پيش از اين به سامانه مذکور مراجعه و کد رهگيري اخذ نموده‌اند لازم است در مهلت مقرر با درج کد رهگيري اخذ شده از طريق بخش "ويرايش تقاضا" در سامانه مذکور وارد و نسبت به تکميل اطلاعات مربوطه اقدام نمايند.

به گزارش مهر،صندوق‌هاي قرض‌الحسنه داراي بيش از يک شعبه نیز مکلفند حداکثر ظرف مدت يکماه از تاريخ اين اطلاعيه نسبت به تجميع و تقليل شعب خود در حد يـک شعبه اقدام و حسب مراتب ياد شـده در خصوص صندوق‌هاي قرض‌الحسنه تک شعبه‌اي (به شرح فوق) عمل نمايند.

بر اساس این اطلاعیه مهلت تعيين شده به هيچ‌ وجه قابل تمديد نبوده و پس از اتمام مدت مقرر، بازرسان بانک مرکزی در سطح کشور صندوق‌ها را کنترل و از فعاليت آنها جلوگيري به عمل می‌آورند و از سویی انجام هيچ يک از این اقدامات به منزله موافقت و يا صدور مجوز فعاليت نبوده و متضمن هيچگونه تعهدي براي بانک مرکزي در خصوص اعطاي مجوز فعاليت قرض‌الحسنه نیست.

12 شهریور 1392

 

اخبار از خبرگزاری ها و سایت های معتبر داخلی دریافت و درج می شود اقتصادی نیوز مسولیتی در مورد محتوای مطالب ندارد