احادیث اقتصادی

پیامبر اعظم (ص) فرمودند: آنکه از دسترنج خویش، مال حلال خورد، درهای بهشت به روی او باز شود و از هر دری که بخواهد، وارد خواهد شد و خداوند به او نظر رحمت کند و هیچگاه او را عذاب نخواهد کرد.
پنجشنبه, 21 آذر 1398
بنر

تبلیغات

بنر
بنر
بنر

pic4

pic8

pic2

p12

pic2000

تازه ترین اخبار روز

ادغام را به شرط بانک شدن پذیرفتیم مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
اقتصادی نیوز : علیرضا پایین محلی در جمع خبرنگاران با بیان این نکته که موسسات اعتباری فردوسی و فرشتگان در حال انجام مراحل اداری ادغام در موسسه آرمان هستند و موسسه افضل توس فعلا مشارکتی ندارد، افزود: این ادغام به دلخواه هیچ یک از موسسات نبوده است و اگر دولت جدید اجازه بدهد تمایل داریم تا در قالب قبلی به فعالیت خود ادامه دهیم.

 

وی تاکید کرد: نیم نگاهی داریم که شاید این ادغام در دولت جدید سر نگیرد اما هنوز با مسوولان دولت جدید مذاکره یا رایزنی نداشته ایم.

وی تاکید کرد: ما می خواهیم که در قالب همان موسسه قبلی خود به فعالیت ادامه دهیم که امیدواریم مسوولان به این خواسته ما جامه عمل بپوشانند.

سرپرست موسسه اعتباری فردوسی با بیان این نکته که تعاونی های اعتبار ادغام شده کماکان مجامع عمومی سالیانه خود را برگزار و سود حاصله را میان سهامداران تقسیم می کنند، اظهار داشت: این در حالی است که موسسه اعتباری فردوسی و پس از آن آرمان هنوز مجامع عمومی موسسان خود را برای تعیین اعضای هیات مدیره تشکیل نداده اند.

وی دور شدن ۵۰ درصد تعاونی های اعتبار از اهداف اولیه تاسیس را تایید کرد و گفت: در این زمینه فقط تعاونی ها مقصر نیستند و بخش نظارتی بانک مرکزی باید نظارت می کرد تا این اتفاقات رخ ندهد.

به گفته وی، دلیل ندارد که بانک مرکزی به دلیل تخلف تعدادی از این تعاونی ها، همه را مجرم تلقی کند و اشتغالزایی این تعاونی ها را نادیده بگیرد.

وی ادامه داد: تخلف تعاونی های اعتبار در زمینه تاسیس شده بوده است نه چیز دیگری اما باید این نکته را هم در نظر گرفت که وزارت تعاون در بحث تاسیس شعبه هم میان تعاونی های اعتبار تبعیض قائل شده است.

پایین محلی در مورد سرمایه تامین شده از سوی تعاونی های اعتبار ادغام شده در موسسه فردوسی گفت: الزهرا مشهد ۱۵ میلیارد تومان، امید جلین ۵۰ میلیارد تومان، بدر توس ۱۱.۵ میلیارد تومان، پیوند ۵۰۰ میلیون تومان، حسنات ۱۸ میلیارد تومان، دامداران و کشاورزان کرمانشاه ۵ میلیارد تومان، عام کشاورزان مازندران ۳۳ میلیارد تومان و وحدت مشهد ۱۶.۵ میلیارد تومان از سرمایه ۷۵ میلیارد تومانی مورد نظر بانک مرکزی را که ۵۰ درصد سرمایه اصلی است تامین کرده اند.

به گزارش اخبار بانک،وی در عین حال گفت: سرمایه اولیه موسسه اعتباری آرمان هم ۳۰۰ میلیارد تومان تعیین شده که ۱82 میلیارد تومان در بانک مرکزی تائید شده است.

سرپرست موسسه فردوسی، تعداد سهامداران ۸ تعاونی اعتبار ادغام شده در این موسسه را ۲۶ هزار نفر ذکر کرد که ۲۳ هزار نفر آن سهامدار امید جلین و سه هزار نفر هم سهامدار ۷ تعاونی اعتبار دیگر هستند.

وی در عین حال تعداد شعب این تعاونی های اعتبار را بیش از ۴۰۰ شعبه عنوان کرد و اظهار داشت: ۱۱۰ شعبه از این تعداد به امید جلین اختصاص دارد که در ۱۰ استان کشور تاسیس شده است.

به گفته پایین محلی، تعاونی اعتبار امید جلین ۱۰ کارخانه و شرکت دارد و برای یکهزار نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد کرده است.

وی سرمایه این تعاونی اعتبار را که در سال ۱۳۷۷ ثبت شده است، در ترازنامه و بدون ارزیابی مجدد ۴۵ میلیارد تومان و با ارزیابی ۹۰ میلیارد تومان ذکر کرد.

 

17 مرداد 1392

 

اخبار از خبرگزاری ها و سایت های معتبر داخلی دریافت و درج می شود اقتصادی نیوز مسولیتی در مورد محتوای مطالب ندارد