احادیث اقتصادی

پیامبر اعظم (ص) فرمودند: آنکه از دسترنج خویش، مال حلال خورد، درهای بهشت به روی او باز شود و از هر دری که بخواهد، وارد خواهد شد و خداوند به او نظر رحمت کند و هیچگاه او را عذاب نخواهد کرد.
يكشنبه, 27 مرداد 1398
بنر

تبلیغات

بنر
بنر
بنر

pic4

pic8

pic2

p12

pic2000

تازه ترین اخبار روز

غذاهايي كه كمك مي‌كنند راحت‌تر بخوابيد مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
سه شنبه ، 13 دی 1390 ، 18:42
اكثر مردم در طول عمر خود ممكن است بارها بي‌خوابي را تجربه كنند و از اين وضعيت متضرر شوند چون حداقل زيان آن، كاهش بازده كاري در طول روز است.

به گزارش ايسنا به نقل از روزنامه ديلي ميل، خوشبختانه برخي از مواد غذايي مي‌توانند به شما كمك كنند كه اندكي راحت‌تر بخوابيد. اين مواد غذايي عبارتند از:

1- فرآورده‌هاي لبني

اگر مي‌خواهيد يك خواب خوب شبانه داشته باشيد از مواد غذايي حاوي تريپتوفان استفاده كنيد. تريپتوفان يك اسيد آمينه ضروري است كه به افزايش سروتونين و ملاتونين در بدن كمك مي‌كند و اين دو هورمون نيز به نوبه خود شما را به خوابيدن ترغيب مي‌كنند. فراورده‌هاي لبني مثل ماست و شير حاوي اين اسيد آمينه هستند و مصرف آنها قبل از خواب به شما كمك مي‌كند بهتر بخوابيد.

2- انواع جو

جوها همانطور كه به عنوان صبحانه براي افزايش انرژي بدن مفيد هستند يك عصرانه كامل نيز محسوب مي‌شوند و از آنجا كه منبع طبيع خوبي از ملاتونين به شمار مي آيند با تنظيم ساعت دروني بدن، خواب را نيز تنظيم مي‌كنند. جوها نيز بويژه اگر با شير مصرف شوند، منبع مفيدي از تريپتوفان‌ هستند.

3- تخمه كتان

تخمه كتان چون غني از تريپتوفان و اسيدهاي چرب امگا -3 است براي افزايش ماده تنظيم كننده خواب در بدن موسوم به سروتونين مفيد است. بعلاوه اسيدهاي چرب امگا -3 با كاهش اضطراب، افسردگي و استرس كه عوامل اصلي بي خوابي هستند به شما كمك مي‌كنند راحت‌تر بخوابيد.

 

//

آخرین بروز رسانی مطلب در سه شنبه ، 13 دی 1390 ، 22:00
 

اخبار از خبرگزاری ها و سایت های معتبر داخلی دریافت و درج می شود اقتصادی نیوز مسولیتی در مورد محتوای مطالب ندارد