احادیث اقتصادی

پیامبر اعظم (ص) فرمودند: آنکه از دسترنج خویش، مال حلال خورد، درهای بهشت به روی او باز شود و از هر دری که بخواهد، وارد خواهد شد و خداوند به او نظر رحمت کند و هیچگاه او را عذاب نخواهد کرد.
يكشنبه, 27 مرداد 1398
بنر

تبلیغات

بنر
بنر
بنر

pic4

pic8

pic2

p12

pic2000

تازه ترین اخبار روز

لیزرهای فیبری با کاربردی مدرن در چشم پزشکی مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه ، 5 دی 1390 ، 11:02

به گزارش سرویس علم و فناوری برنا به نقل از یورونیوز، لیزرهای فیبری یکی از کاربردهای مدرن در چشم پزشکی و برخی رشته های علمی و صنعتی دیگر است.

دیوید پوریور از شرکت کوانتل، سازنده لیزرهای فیبری می گوید:

“ما روی نسل جدیدی از لیزرها بر اساس کاربرد فیبرهای نوری کار می کنیم. به این معنی که لیزر فیبری حامل کیفیت بالایی از پرتو لیزری است، دارای قدرت زیاد است و استفاده و حمل آن ساده است.”

لیزرها در همه جا استفاده می شوند، از لپ تاپ گرفته تا ماهواره ها. آنها بخشی حیاتی از زندگی مدرن هستند. تا کنون لیزرهای فیبری در صنعت در مقیاس قدرت زیاد و با ابزاری سنگین از نظر حمل و نقل استفاده می شده، اما شرکت فرانسوی کوانتل استفاده از آنها را با کاربردی وسیع و آسان فراهم کرده است.

ماتو ژاکمت گفت: ما تلاش می کنیم تا لیزرهای سبک، قابل رویت و پرقدرت را در رنگ های مختلف سبز، زرد و قرمز برای کاربرد های پزشکی توسعه دهیم.

پژوهشگران پس از ماهها کار، سرانجام تولید نمونه کاملی از لیزرهای فیبری رنگی را آغاز کردند.

دیوید پوریور می گوید: ما در چشم پزشکی و در بخش تصحیح عملکرد شبکیه چشم کار می کنیم. در اینجا نیاز به کاربرد رنگ برای نشان دادن عمق چشم و انرژی کافی برای عکس برداری از لختگی های درون آن داریم، تا بتوانیم اشکالات شبکیه را برطرف کنیم.

در این کار، یافتن طول موج رنگ، گام اول است و مهندسان نیاز دارند تا تلفیق طریفی از قدرت بالای پرتو لیزری را به دست آورند.

ماتیو ژاکمت افزود: در این نمونه از لیزر فیبری، چند مولفه کلیدی وجود دارد. اول انتخاب نوع لیزر است و بعد تبدیل نور مادون قرمز به پرتوی قابل رویت. برای این کار، لیزر را روی کریستال های غیرخطی متمرکز می کنیم و این به ما اجازه می دهد تا نور مادون قرمز لیزر را به نور قابل رویت تبدیل کنیم.

توسعه محصولات شرکت کوانتل، متکی بر نتایج تلاش های دیگر همکارانی است که در پروژه لیزر فیبری تحت پوشش اتحادیه اروپا کار می کنند.

دیوید پوریور تاکید کرد: ما کسانی را که روی مولفه های مختلف پروژه، مانند فیبر نوری و کریستال های مخصوص کار می کنند و نیز همه کسانی که علاقمندند در این زنجیره تولید مرتبط، با هم همکاری کنند را در شرکت کوانتل گردهم می آوریم و در اینجا قسمت های مختلف را مونتاژ می کنیم و به همین خاطر ویژگی های بهتری نسبت به دیگر رقبا داریم.

دیوید پوریور در پایان گفت: امروزه، لیزرهای فیبری دسترسی به ده ها هزار وات برق را در یک فیبر نازک ممکن می سازند و این توسعه همچنان ادامه دارد.


خبرگزاری برنا/اگر متن خبر را مشاهده نمی کنید روی لینک زیر کلیک کنید

Read full article

 

اخبار از خبرگزاری ها و سایت های معتبر داخلی دریافت و درج می شود اقتصادی نیوز مسولیتی در مورد محتوای مطالب ندارد