احادیث اقتصادی

پیامبر اعظم (ص) فرمودند: آنکه از دسترنج خویش، مال حلال خورد، درهای بهشت به روی او باز شود و از هر دری که بخواهد، وارد خواهد شد و خداوند به او نظر رحمت کند و هیچگاه او را عذاب نخواهد کرد.
يكشنبه, 27 مرداد 1398
بنر

تبلیغات

بنر
بنر
بنر

pic4

pic8

pic2

p12

pic2000

تازه ترین اخبار روز

خواص انار را اینجا بخوانید مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه ، 30 آذر 1390 ، 18:47
خبرگزاری برنا: رضا مورکیان کارشناس مواد غذایی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یزد بااشاره به مصرف انار در شب یلدا اظهارداشت: خواص درمانی و حیاتی در انار شیرین به مراتب بیشتر و كامل‌تر است، زیرا انار شیرین كاملاً رسیده و تركیبات شیمیایی آن، كامل شده و به شكل طبیعی به تكامل مواد مغذی موجود رسیده است.

کارشناس مواد غذایی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یزد افزود: در انار ترش كه مواد قندی آن كمتر است، مواد اسیدی مانند اسید مالیك و اسیدسیتریك وجود دارد كه در بعضی از افراد ایجاد ناراحتی خواهد كرد.

وی با بیان این مطلب که انار برای سلامتی پوست بسیار مفید است، تصریح کرد: نكته بسیار مهم این است كه با مصرف انار، سموم بدن دفع می‌شود. پاكسازی سموم از بدن، در ایجاد شادمانی و نشاط در افراد بسیار موثر است و كبد كه وظیفه پاكسازی سموم از بدن را دارد، با مصرف انار تقویت می‌شود.

مورکیان خاطرنشان ساخت: مصرف انار باعث رفع لك‌های پوستی شده و برای رفع خستگی و آرامش اعصاب بسیار كارآمد است. انار در درمان‌ بیماری‌های كبد، مسمومیت‌های خون، خستگی جسمی و عصبی و بالاخره رفع بیماری‌های عفونی و انگل‌های دستگاه گوارش مفید است.

//

آخرین بروز رسانی مطلب در چهارشنبه ، 30 آذر 1390 ، 21:33
 

اخبار از خبرگزاری ها و سایت های معتبر داخلی دریافت و درج می شود اقتصادی نیوز مسولیتی در مورد محتوای مطالب ندارد