احادیث اقتصادی

پیامبر اعظم (ص) فرمودند: آنکه از دسترنج خویش، مال حلال خورد، درهای بهشت به روی او باز شود و از هر دری که بخواهد، وارد خواهد شد و خداوند به او نظر رحمت کند و هیچگاه او را عذاب نخواهد کرد.
يكشنبه, 27 مرداد 1398
بنر

تبلیغات

بنر
بنر
بنر

pic4

pic8

pic2

p12

pic2000

تازه ترین اخبار روز

اسپري استنشاقي براي درمان خجالت و كم رويي مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه ، 21 آذر 1390 ، 18:36
گروهي از متخصصان روانپزشكي در دانشگاه كونكورديا يك اسپري هورموني بيني توليد كرده‌اند كه مي‌تواند به افراد كم رو و خجالتي كمك كند، اجتماعي‌تر زندگي كنند.

به گزارش ايسنا، اين اسپري استنشاقي به اشخاص درون گرا و كم رو امكان مي‌دهد كه در اولين ملاقات‌هايشان مثل مصاحبه‌هاي شغلي و يا در جشن‌ها و ميهماني‌هاي خانوادگي و دوستانه با اعتماد به نفس بيشتري حضور پيدا كنند، در حالي كه اين شرايط براي افراد خجالتي معمولا بسيار استرس زا هستند.

يك مطالعه جديد از سوي كارشناسان دانشگاه كونكورديا نشان داد كه توليد اين اسپري بيني از هورمون اوكسي توسين مي‌تواند در موقعيت‌هاي اجتماعي اعتماد به نفس و عزت نفس اين افراد را تقويت كند.

دكتر مارك الن‌ابوگن رئيس بخش مطالعاتي كانادا در حوزه آسيب شناسي رواني رشدي در اين دانشگاه و عضو مركز مطالعات رشد انسان كه در اين مطالعه حضور داشته مي‌گويد: آزمايشات ما نشان مي‌دهد كه هورمون اوكسي توسين مي‌تواند نگرش افراد را نسبت به خودشان تغيير دهد و در نتيجه آنها را اجتماعي‌تر مي كند.

به گزارش شبكه خبري سي بي سي نيوز، اين اسپري روي 100 شركت كننده زن و مرد در گروه‌هاي سني 18 تا 35 ساله كه هيچ دارويي مصرف نمي‌كردند آزمايش شد و نتايج بسيار اميدبخشي داشته است.

//

آخرین بروز رسانی مطلب در دوشنبه ، 21 آذر 1390 ، 19:38
 

اخبار از خبرگزاری ها و سایت های معتبر داخلی دریافت و درج می شود اقتصادی نیوز مسولیتی در مورد محتوای مطالب ندارد