احادیث اقتصادی

پیامبر اعظم (ص) فرمودند: آنکه از دسترنج خویش، مال حلال خورد، درهای بهشت به روی او باز شود و از هر دری که بخواهد، وارد خواهد شد و خداوند به او نظر رحمت کند و هیچگاه او را عذاب نخواهد کرد.
يكشنبه, 27 مرداد 1398
بنر

تبلیغات

بنر
بنر
بنر

pic4

pic8

pic2

p12

pic2000

تازه ترین اخبار روز

مصرف یکبار قلیان برابر 40 نخ سیگار است مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
جمعه ، 18 آذر 1390 ، 19:23
افکار: محمدرضا میرزایی با اشاره به اینکه به طور کلی مصرف قلیان به هیچ عنوان با موازین بهداشتی همراه نیست، تصریح کرد: عوارض قلبی، تنفسی، بهداشتی و گوارشی قلیان بسیار متعدد است.

وی با بیان اینکه قلیان سراها در مجاورت مراکز دانشگاهی و آموزشی فعال هستند، خاطر نشان کرد: باید در بحث آموزش عمومی اعتبارات ویژه‌ای در نظر گرفته شود.

وی با ابراز تاسف از اینکه الان شاهد هستیم که افراد به صورت زوجی یعنی زن و شوهر از قلیان استفاده می‌کنند، تصریح کرد: در مازندران اگر 700 سفره‌خانه به عرضه قلیان بپردازند و اگر در این بخش نیز 50 نفر استفاده کننده باشند روزانه 35 هزار جوان از قلیان استفاده می‌کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه جمعیت کشور ما جمعیت جوان است و در این مسیر با انواع خطرها مواجه است، از قلیان نیز به عنوان یکی از تهدید کننده‌های سلامت نام برد و گفت: در چند سال گذشته سیاست جمع‌آوری قلیان سراها در دستور کار قرار گرفت.

وی با تاکید بر اینکه باید دانش تغذیه‌ای و سلامت مردم را بالا برد، گفت: 43 درصد مردم مازندران بر اثر فشار خون بالا، 12.5 درصد از سرطان‌ها و 11.5 درصد نیز به خاطر حوادث جاده‌ای جان خود را از دست می‌دهند.

//

آخرین بروز رسانی مطلب در جمعه ، 18 آذر 1390 ، 22:48
 

اخبار از خبرگزاری ها و سایت های معتبر داخلی دریافت و درج می شود اقتصادی نیوز مسولیتی در مورد محتوای مطالب ندارد