احادیث اقتصادی

پیامبر اعظم (ص) فرمودند: آنکه از دسترنج خویش، مال حلال خورد، درهای بهشت به روی او باز شود و از هر دری که بخواهد، وارد خواهد شد و خداوند به او نظر رحمت کند و هیچگاه او را عذاب نخواهد کرد.
يكشنبه, 27 مرداد 1398
بنر

تبلیغات

بنر
بنر
بنر

pic4

pic8

pic2

p12

pic2000

تازه ترین اخبار روز

مصرف گوجه فرنگی به هضم غذا کمک می‌کند مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه ، 16 آذر 1390 ، 11:12
اعظم دوست محمدیان، کارشناش انیستیتو تغذیه و صنایع غذایی کشور  با بیان این مطلب اظهار داشت: گوجه فرنگی حالت اسیدی خون را کاهش داده و باعث قلیایی شدن آن می شود و برای افرادی که دچار بیماری نقرس هستند بسیار مفید است.

وی با اشاره به این که رنگ قرمز گوجه فرنگی به علت وجود رنگدانه ای گیاهی به نام لیکوپن است، افزود: گوجه فرنگی خام سرشار از ویتامین ث است اما رنگدانه های گیاهی آن کمتر از گوجه فرنگی های پخته هضم می شود همچنین اضافه کردن چربی های مفید مانند روغن زیتون جذب لیکوپن را افزایش می دهد.

دوست محمدیان توصیه کرد: گوجه فرنگی را هم به صورت خام و هم به صورت پخته در برنامه غذایی خود قرار داده تا هم ویتامین ث و هم از خواص بی شمار لیکوپن بهره مند شوند.

این کارشناس تغذیه خاطر نشان کرد: مطالعات نشان می دهد مصرف مداوم گوجه فرنگی، خطر ابتلا به سرطان پروستات را کاهش می دهد مطالعات نشان داده اند افرادی که در هفته 7 واحد یا بیشتر گوجه فرنگی مصرف می کنند، 60 درصد کمتر در معرض ابتلا به سرطان های مری، معده، دهان و روده بزرگ قرار می گیرند.

دوست محمدیان ادامه داد: با توجه به این که خوردن سبزی های تازه و انواع میوه ها برای سلامتی و جلوگیری از چاقی مهم است، خوردن گوجه فرنگی به عنوان یک ماده غذایی با ارزش در رژیم غذایی روزانه یا هفتگی توصیه می شود.

منبع: مهر

//

آخرین بروز رسانی مطلب در چهارشنبه ، 16 آذر 1390 ، 12:40
 

اخبار از خبرگزاری ها و سایت های معتبر داخلی دریافت و درج می شود اقتصادی نیوز مسولیتی در مورد محتوای مطالب ندارد