احادیث اقتصادی

پیامبر اعظم (ص) فرمودند: آنکه از دسترنج خویش، مال حلال خورد، درهای بهشت به روی او باز شود و از هر دری که بخواهد، وارد خواهد شد و خداوند به او نظر رحمت کند و هیچگاه او را عذاب نخواهد کرد.
يكشنبه, 27 مرداد 1398
بنر

تبلیغات

بنر
بنر
بنر

pic4

pic8

pic2

p12

pic2000

تازه ترین اخبار روز

سیگار پرخطر‌تر است یا قلیان؟ مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه ، 2 آذر 1390 ، 18:55
سلامت نیوز: باید گفت که این استدلال کاملا˝ اشتباه است چرا که هر بار مصرف قلیان حاوی ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلی گرم نیکوتین است در حالی که هر سیگار حاوی تنها ۸ میلی گرم نیکوتین است. همین دلیل کافیست که مصرف هر هفته آن میل شدیدی به مصرف دوباره را ایجاد کند. در اینجا تعداد کمی از مضرات آن را برای شما بازگو می‌کنیم:

 سرطان:

مصرف قلیان شما را ۴ تا ۱۰ برابر بیشتر از افراد دیگر در معرض سرطان دهان، حنجره و مری قرار می‌دهد. سرطان دهان در هر نقطه‌ای که دود را لمس کرده از جمله لب، دهان و گلو توسعه پیدا می‌کند. همچنین شما را در معرض ابتلا به سرطان ریه، لوزالمعده و مثانه قرار می‌دهد.

بیماری‌های قلبی:

مصرف قلیان سکته‌های مغزی و قلبی را افزایش می‌دهد. و شما را ۳۰ درصد بیشتر از دیگران در معرض بیماری‌های عروق کرونر و قلب قرار می‌دهد.

دندان:

مشکلاتی که قلیان برای دندان‌ها به وجود می‌آورد واقعا˝ افتضاح است. بوی بد، دندانهای زرد، از دست دادن دندان و بیماری‌های لثه از عوارض ناشی از مصرف قلیان است.

هر فرد که قلیان مصرف کند ممکن است حتی دندان خود را از دست بدهد. اختلالات نعوظ از عوارض دیگر مصرف قلیان است.

حجم دود ناشی از قلیان ۱۰۰ تا ۲۰۰ برابر بیشتر از سیگار است. برای ترک قلیان از همین حالا اقدام کنید و در اولین اقدام طی معاینه‌های منظم برای سرطان ریه مراجعه کنید.

//

آخرین بروز رسانی مطلب در چهارشنبه ، 2 آذر 1390 ، 19:51
 

اخبار از خبرگزاری ها و سایت های معتبر داخلی دریافت و درج می شود اقتصادی نیوز مسولیتی در مورد محتوای مطالب ندارد