احادیث اقتصادی

پیامبر اعظم (ص) فرمودند: آنکه از دسترنج خویش، مال حلال خورد، درهای بهشت به روی او باز شود و از هر دری که بخواهد، وارد خواهد شد و خداوند به او نظر رحمت کند و هیچگاه او را عذاب نخواهد کرد.
يكشنبه, 27 مرداد 1398
بنر

تبلیغات

بنر
بنر
بنر

pic4

pic8

pic2

p12

pic2000

تازه ترین اخبار روز

افزایش 1100 درصدی مسمومیت با گاز مونو اکسیدکرین مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
سه شنبه ، 1 آذر 1390 ، 18:42
کارشناس مسئول مرکز هدایت عملیات بحران اورژانس کشور از افزایش 1162 درصدی مسمومیت های ناشی از گاز مونواکسید کربن در سال جاری خبر داد.

به گزارش پول‌نیوز، مجتبی خالدی در نشست خبری امروز خود ضمن اعلام این خبر، گفت: سال گذشته در ماه های مهر و آبان در سراسر کشور تنها 29 بیمار مسموم شده توسط گاز مونواکسید کربن(CO) توسط اورژانس های پیش بیمارستانی به مراکز درمانی منتقل شدند که این رقم در مدت مشابه در امسال به 337 مورد رسیده است.

وی افزود: سال گذشته در ماه های مهر و آبان تنها 8 نفر از این مسمومان منتقل شده فوت شدند که امسال این رقم به 38 مورد فوتی رسیده است.

وی با اعلام اینکه هر ساله یکی از ماموریت های مهم اورژانس کشور با شروع فصول سرما و راه اندازی وسایل گرمازا، انتقال مسمومان گاز مونواکسید کربن به مراکز درمانی است، اظهار داشت: آمار مسمومان امسال در استان های آذربایجان شرقی و غربی، اصفهان، کرمانشاه و کرج افزایش چشمگیری یافته است.

وی علائم این نوع مسمومیت را سرگیجه، تهوع، استفراغ، عدم تعادل و تغییر رنگ پوست فرد مسموم اعلام کرد و گفت: اطرافیان بیمار با مشاهده کاهش سطح هوشیاری فرد مسموم بلافاصله با اورژانس تماس گرفته و درب و پنجره های محل مسمومیت را برای به جریان افتادن هوا باز کنند.

وی با اعلام اینکه تماس گیرندگان با اورژانس لازم است در جهت کاهش موانع سریع رسیدن اورژانس به محل به خصوص موانع موجود در محل حادثه، تلاش کنند، بیان داشت: هموطنان عزیر با توجه به نکات ایمنی حتما از وسایل گرمایشی سالم که مورد تایید کارشناسان مربوطه است استفاده کنند تا دچار این مسمومیت نشوند.

//

آخرین بروز رسانی مطلب در سه شنبه ، 1 آذر 1390 ، 18:49
 

اخبار از خبرگزاری ها و سایت های معتبر داخلی دریافت و درج می شود اقتصادی نیوز مسولیتی در مورد محتوای مطالب ندارد