احادیث اقتصادی

پیامبر اعظم (ص) فرمودند: آنکه از دسترنج خویش، مال حلال خورد، درهای بهشت به روی او باز شود و از هر دری که بخواهد، وارد خواهد شد و خداوند به او نظر رحمت کند و هیچگاه او را عذاب نخواهد کرد.
جمعه, 03 خرداد 1398
بنر

تبلیغات

بنر
بنر
بنر
بنر

pic4

pic8

pic2

p12

pic2000

تازه ترین اخبار روز

نیازمندیها

لامپ‌های کم مصرف؛ عامل بروز کک و مک مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
جمعه ، 27 آبان 1390 ، 12:09
ایسنا: دکتر اکبر ایلاتی با بیان اینکه کک و مک به شکل ضایعه پوستی هم سطح و به رنگ قهوه‌ای بوده که بیشتر در ناحیه صورت نمایان می‌شود، اظهار کرد: لامپ‌های کم مصرف مهتابی به علت وجود اشعه‌های مضر باعث ایجاد کک و مک می‌شوند، بنابراین باید از حضور در مقابل آن‌ها اجتناب کرده و یا در چنین محیط‌هایی از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه بی‌رنگ کننده‌ها اثرات درمانی کمی در از بین بردن کک و مک دارند و تنها در پوست‌های روشن نتایج خوبی را ظاهر می‌کنند، گفت: بهترین راه پیشگیری از بروز کک و مک می‌تواند مصرف منظم کرم‌های ضد آفتاب و پرهیز از مواجهه طولانی مدت در معرض نور آفتاب و همچنین لیزر درمانی باشد.

این متخصص پوست و مو با تاکید بر ژنتیکی بودن کک و مک گفت: کک و مک معمولا دارای فاکتورهای ژنتیکی بوده و در افراد با موهای روشن، چشم آبی و رنگ پوست روشن شیوع بیشتری دارد.

وی در مورد تاثیر روغن جوانه گندم، در کاهش کک و مک گفت: روغن جوانه گندم که با چرب شدن پوست، سبب انعکاس نسبی آفتاب می‌شود، تاثیر کمی در جلوگیری از کک و مک دارد.

ایلاتی در مورد تاثیر قرص‌های ضد بارداری در بروز کک و مک اظهار کرد: مصرف قرص‌های ضد بارداری در ایجاد آن تاثیری نداشته بلکه در تشدید ضایعه پوستی بنام «ملاسما» نقش دارد.

//

آخرین بروز رسانی مطلب در جمعه ، 27 آبان 1390 ، 13:16
 

اخبار از خبرگزاری ها و سایت های معتبر داخلی دریافت و درج می شود اقتصادی نیوز مسولیتی در مورد محتوای مطالب ندارد