احادیث اقتصادی

پیامبر اعظم (ص) فرمودند: آنکه از دسترنج خویش، مال حلال خورد، درهای بهشت به روی او باز شود و از هر دری که بخواهد، وارد خواهد شد و خداوند به او نظر رحمت کند و هیچگاه او را عذاب نخواهد کرد.
يكشنبه, 27 مرداد 1398
بنر

تبلیغات

بنر
بنر
بنر

pic4

pic8

pic2

p12

pic2000

تازه ترین اخبار روز

چاقها باید ویتامین D بیشتری مصرف کنند مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
پنجشنبه ، 26 آبان 1390 ، 10:56
مهر: مطالعاتی که در دانشگاه می‌سوری کلمبیا انجام شده نشان داد افرادی که دچار چاقی مفرط هستند روزانه باید چهار هزار واحد بین المللی(هفت برابر) بیش از میزان توصیه شده، ویتامین D مصرف کنند.

بر اساس گزارش سایت خبری 24 ساعت، اگر این افراد کمتر از 600 واحد بین المللی در روز ویتامین D مصرف کنند، سلامت آنها به مخاطره می افتد که با مصرف روزانه چهار واحد ویتامین D3 میزان مورد نیاز بدن آنها فراهم می شود.

از طرف دیگر ویتامین D به بدن انسان اجازه جذب بهتر کلسیم را می دهد که برای استحکام استخوانها لازم است، همچنین میتوان برای دریافت بهتر ویتامین های گروه D از فراورده های غنی شده خوراکی مانند شیر و آب میوه ها استفاده کرد.

بر اساس این گزارش، مخمر بعضی از نانها حاوی مقدار مناسبی از ویتامین D3 و D2هستند که نیاز روزانه افرادچاق را برطرف می کنند. علاوه بر نان، ماهی هایی مانند سالمون و ساردین نیز منبع بسیار غنی از این ویتامین را تشکیل می دهند.

//

آخرین بروز رسانی مطلب در پنجشنبه ، 26 آبان 1390 ، 09:19
 

اخبار از خبرگزاری ها و سایت های معتبر داخلی دریافت و درج می شود اقتصادی نیوز مسولیتی در مورد محتوای مطالب ندارد